PARK MIEJSKI
Brzegi

Granicą Parku Miejskiego w Szczecinku w przeszło połowie jest brzeg jeziora Trzesiecko oraz wypływającej z niego rzeczki Niezdobnej. Poza Parkiem Miejskim i roślinnością przy jezdniach, a także cmentarzem, miasto Szczecinek nie posiada większych terenów o charakterze parkowym.
Prawdopodobnie w przyszłości powstaną takie nad jeziorem Wielim, znacznie większym od jeziora Trzesiecko.

Opracowaliśmy mapy dwóch jezior : Trzesiecko oraz Wielim dla celów lotniczych, planowanych lotnisk nawodnych. Aktualizujemy te mapy, dostosowujemy do potrzeb mieszkańców i turystów, tak aby obrazowały one w pełni brzegi jeziora jako granicy Parku Miejskiego.

Ponadto na bazie powstającego planu miasta Szczecinka ma powstać fotogaleria nowego typu - jeśli klikniesz na tamtej mapie w dowolnym miejscu, uzyskasz dostęp do zestawu fotografii ułożonego chronologicznie, a obrazującego wybrane, kliknięte miejsce. W ten sposób turyści będą mogli przekonać się o urodzie miejsc, do których zdążają. Fotogaleria z mapą uruchomiona będzie częściowo w kwietniu 2003 roku.

Niżej przedstawiamy kilka fotografii Piotra ŁOZY dotyczących brzegów i krajobrazów jeziora Trzesiecko - niebawem znajdą się one w zestawach naszej FOTOGALERII.

REDAKCJA


adres poczty elektronicznej Redakcji szczecinecka_gazeta@poczta.onet.pl