FOTOGALERIA

Fotogaleria ulicy Mierosławskiego rozpoczyna swoją działalność z dniem 27 lutego 2005 r. !
W galerii na razie tylko dwie fotografie, ale jakie !?
Prezentowane fotografie to fotografie lotnicze, tzw. fotogrametryczne (służą do sporządzania map). Gdybyśmy chcieli je zamówić, to koszt wykonania takiej fotografii liczony tylko jako koszt zużytego paliwa oraz amortyzacji odpowiedniego samolotu wyniósł by około kilkanaście tysięcy złotych !
Dziękuję więc serdecznie przyjaciołom - lotnikom, którzy sprawili ten prezent (zwłaszcza, że prezent obejmuje cały Szczecinek oraz okolice w 4 częściach, jest ogromnych rozmiarów - każda z fotografii ma ok. 8400 x 8400 pikseli) jako owoc międzynarodowej operacji lotniczo-topograficznej o nazwie "Open Sky" polegającej na tym, że większość państw europejskich (także Rosja, Ukraina, Białoruś) pozwala na fotografowanie swojego terytorium w celach zabezpieczenia pokoju europejskiego i światowego !

Zapraszam !

Zapraszam do zętkniecia wskaźnika myszki z fotografią naszej ulicy. Można wówczas odczytać numery domów (posesji). Kilka budynków jest zaznaczonych innym kolorem np. budynek nr 11 z tego powodu, ze jest blixniaczym dla nr 13.
Natomiast budynek nr 8 "utonął" w cieniu drzew i bloku nr 6.
Jedyny nieopisany budynek, to dawna kotłownia, dzisiaj fitness-klub "Siłownia Pako" będący częścią budynku nr 7.

No i niespodzianka !!!!
Można zobaczyć skąd "wzięło się" logo naszej ulicy !
Niebieska odwrócona JEDYNKA to jak sami zauważycie - jezdnia naszej ulicy ma właśnie ten kształt !
Wprawdzie informacja o logo naszej ulicy została podana w dziale "Nowości", ale w celu potwierdzenia, jako twórca monografii ulicy, stron internetowych ulicy oraz wspomnianego logo - oświadczam, iż logo ulicy czyli
odwrócona niebieska JEDYNKA jest własnością wszystkich aktualnych i byłych mieszkańców ulicy !

Można mieć nadzieję, że logo naszej ulicy będzie upowszechniane - jest nas "mierosławszczaków" w Szczecinku kilka tysięcy osób !
A pozostali w Polsce ?
Niebawem dostarczymy wzorów do haftowania logo ulicy np z numerem domu. Wiele Pań potrafi haftować, wykonywać prace na drutach itd. Czapka "bejsbolówka" zdobiona ręcznym haftem ma naprawdę większą wartość niźli ze znaczkiem jakiejś tam firmy !
A szaliki, rękawiczki, skarpetki ! Idealne rodzinne prezenty !

Wzór logo do rozpowszechniania wśród mieszkańców ulicy będzie opublikowany na stronach monografii w marcu 2005 r.Wracam do zasadniczego tematu - fotografii naszej ulicy ! Niżej, ta sama fotografia, tyle, że oryginalnej wielkości.

Uprzejmie przypominam, że te dwie fotografie to dopiero zaczątek fotogalerii.
Prezentowane fotografie nie są jedynymi fotografiami ulicy i "z ulicy" w tej chwili.

W dziale "Historia ulicy" jest już sporo fotografii z przeszłości, w tym także z czasów, kiedy ulica powstawała, tj z początku lat 20-tych XX wieku.

Czekam na fotografie od Was, Szanowni Mieszkańcy ! Zdumienie budzi fakt, że w naszych prywatnych archiwach jest niewiele fotografii z drugiej połowy lat 60-tych XX wieku, kiedy to wszystkie wybudowane w latach 60-tych bloki były już zamieszkałe.
Proszę o pomoc w skompletowaniu fotografii z naszej ulicy. Informuję, że nawet z rodzinnych fotografii można "wyciąć" elektronicznie fragment widoku ulicy i pokazać go w Internecie, na tej stronie, nie eksponując części gdzie na fotografii była ujęta np. rodzina.
Zapraszam do współpracy !

Marek W. Piłat

zam. Mierosławskiego nr 11; mieszkania: nr 1 oraz nr 3


Data publikacji : 27.02.2005 r.
Powrót do strony tytułowej "PLUS-MINUS" adres poczty elektronicznej Redakcji :
szczecinecka_gazeta@poczta.onet.pl