Fotogaleria autorska
Piotra ŁOZY
TELEFON : 0-606-183-254
Chcąc obejrzeć fotografię w powiększeniu lub osobno - proszę kliknąć na fotografię !
SZCZECINEK 1997-99, Część II - MIASTO - Ponad poziomy ....

Szczecinek, ul. Bohaterów Warszawy (deptak)- wieża b. kościoła św.Mikołaja- najstarszy szczecinecki zabytek (XV w.), mieszczący ekspozycje Muzeum Regionalnego. Fotografia dzisiaj nie do wykonania - na placyku przed wieżą znajduje się dom towarowy, potocznie zwany "katedrą". Szczecinek, okolice ul. Lipowej oraz osiedla "Wodociągowa" - wieża ciśnień z początku XX wieku. Dzisiaj nieczynna - idealny obiekt do adaptacji na restaurację lub kawiarnię. Z wieży można zobaczyć oba "szczecineckie" jeziora, więc także to większe, prawie niezauważalne ze Szczecinka jezioro Wielim. Szczecinek, ul. Bohaterów Warszawy (deptak)- wieża b. kościoła św.Mikołaja.

Szczecinek, kościół rzymsko-katolicki pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny z 1905 r. Widok z Parku Miejskiego od strony zamku. Wieża kościelna sięga około 73 metrów wzwyż. Szczecinek, kościół rzymsko-katolicki pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny z 1905 r. Widok z placu Sowińskiego (rondo u zbiegu ulic Ordona, Mickiewicza, Strażackiej, Powstańców Wlkp. Szczecinek, kościół Najświętszej Marii Panny z 1905 r. Widok na wieżę kościoła od strony głównego wejścia.
Kościół Najświętszej Marii Panny z 1905 r. Widok na górną część wieży kościoła od strony głównego wejścia. Najpiękniejsza na Pomorzu aleja topolowa w ulicy Mickiewicza w Szczecinku. Drzewa mają po około 40 lat i sięgają w górę na 22-24 m. Ta sama "najpiękniejsza" widziana od budynku banku PeKaO S.A. w stronę kompleksu obiektów sportowych.
oraz niżej ....
Południowo-zachodnia pierzeja szczecineckiego rynku czyli Placu Wolności zabudowana jest 2-3 piętrowymi budynkami. Żółty budynek - d. hotel garnizonowy, dziś budynek biurowy. Dosłownie po przekątnej Placu Wolności, vis a vis pokazanych obok budynków (w tym d. hotelu garnizonowego) znajduje się "Grand Cafe" znana w mieście z tego, że stoliki znajdują się na sadzawką, do której ścieka ze ściany strumyk wody. Pomiędzy pokazanymi na sąsiednich fotografiach obiektami znajduje się podświetlana noca, granitowa fontanna. W głębi widać wąwóz ulicy Zamkowej, podążającej w stronę Parku Miejskiegi i zamku.
Tuż obok pięknej topolowej alei znajduje się ładny, solidny budynek banku PeKaO S.A. - budowla z lat 20-tych XX w. Wysadzana lipami ulica Kościuszki u wylotu ulicy Kosińskiego widziana nocą w stronę nieczynnego dziś kompleksu koszarowego. Tą ulicą podąża się w kierunku Kołobrzegu, Połczyna Zdroju, Barwic... Do centrum stąd około 1,3 km. Jesienna fotografia szczecineckiego ratusza oraz "Grand Cafe" w budynku obok.
powrót do PLUS-MINUS
(strony tytułowej)
Spis zawartości stron Fotogalerii :
Miasto część I - Centrum
Miasto część II - Powyżej i poniżej
Miasto część III - Mało znane....
część IV - Park Miejski, jezioro - 1
część V - Park Miejski, jezioro - 2
część VI - Park Miejski, jezioro - 3
Do części III FOTOGALERII